AKADEMICKIE ŁÓDZKIE KLASYCZNE

8V7J6366W miniony piątek(21.06.2013R.), grupie żaków z Politechniki Łódzkiej, zostało zaprezentowane nowe piwo adresowane właśnie dla tej społeczności. Jeszcze żadna inna tego typu grupa w Polsce nie może pochwalić się swoim piwem. Akademickie Łódzkie Klasyczne, bo o tym piwie mowa, zostało wyprodukowane dla znanej łódzkiej hurtowni piwa przez polski browar regionalny.
To przecież Łódź może pochwalić się jedną z największych w kraju liczbą szkół wyższych. Uniwersytet Łódzki kształci około blisko 43 tyś. żaków (czwarte miejsceechnika Łódzka ponad 15 tyś. Jest ich jeszcze ponad dwadzieścia w naszym mieście. Dziwi zatem fakt, że tak liczna populacja wielbicieli złocistego napoju w Łodzi została zlekceważona.8V7J6362

Od dawna nasz lokalny browar zapomniał o łódzkich wielbicielach piwa. Woli zaspokajać potrzeby dyskontów, piwami wątpliwej jakości, niż dbać o swoich wiernych i oddanych zwolenników.
Omawiane piwo jest klasycznym lagerem o stonowanej goryczce i stosownym wysyceniu CO2. Dzięki temu, że warzone jest klasyczną fermentacją otwartą piwo posiada aromat prawdziwego piwa.
Możemy już zdradzić, że przygotowywana jest już kolejna (niefiltrowana) wersja tego piwa.8V7J6360