Piwa Browaru Fortuna z Miłosławia.

Miłosław Pilzner to przedstawiciel stylu piwnego, który zrewolucjonizował piwowarstwo światowe w połowie XIX w. Cechuje je wyrazista i przyjemna goryczka oraz tak charakterystyczny aromat chmielowy. Zawartość alkoholu 5,4% objętościowo.

Miłosław Marcowe (Märzen) reprezentuje tak popularny do niedawna styl piwny. Piwem tym zamykano rok piwowarski ze względu na nadchodzącą porę ciepłą, niesprzyjającą warzeniu piwa. Cechuje je wyrazista słodowość i stonowana goryczka. Zawartość alkoholu 6% objętościowo.

Miłosław Koźlak (Bock) to jeden z najbardziej znanych styli piwnych na świecie, a szczególnie w Niemczech. Jest niezwykle treściwe z silnym słodowym aromatem. Charakter ten potęguję wyważona i subtelna goryczka chmielowa. Zawartość alkoholu 7,5% objętościowo.

Miłosław Pszeniczne (Hefe Weizen) reprezentuje styl niezwykle popularny w piwnej Bawarii. Powstaje dzięki zastosowaniu odpowiedniej proporcji słodów jęczmiennych i pszenicznych. Tak charakterystyczny aromat banana i goździków nadają piwu drożdże górnej fermentacji. Zawartość alkoholu 5,5% objętościowo.

Miłosław Niefiltrowane to naturalnie mętne, rześkie jasne piwo o tradycyjnym smaku. Powstaje tak, jak w czasach, gdy nie znano jeszcze technologii filtracji. W trakcie leżakowania drożdże niespiesznie osiadają na dnie zbiornika. Niewielką ich część można odnaleźć w butelce z piwem. Warzone są przy użyciu tradycyjnych otwartych kadzi. Dzięki tej metodzie nasze piwa powstają tak jak chciała natura: bez pośpiechu, z dbałością o smak i aromat. Zawartość alkoholu 5,5% objętościowo.

image001

Fortuna Czarne to niezwykle ciemne piwo, które powstało z odpowiedniej kompozycji słodów jasnych i ciemnych. Te ostatnie (karmelowy i palony) tworzą ciekawe połączenie słodyczy karmelowej i stonowanej goryczki słodowej. W zapachu wyczuwalne nuty cytrusowe i orzeszków koli. Zawartość alkoholu 5,8% objętościowo.

Fortuna Wiśniowa jest piwem powstałym z dodatkiem naturalnego soku z wiśni. Długi okres leżakowania subtelne chmielenie powoduje, że w aromacie odczuwalne są nuty winne, migdałów a nawet kory dębu. Piwo, w smaku zawiera słodycz i kwasowość owoców i subtelną goryczkę chmielową. Zawartość alkoholu 5,1% objętościowo.

Fortuna Miodowe to tradycyjne, ciemne piwo warzone z miodem z wielkopolskiej pasieki. Jego smak jest połączeniem miodowej słodyczy i goryczki, palonego w browarze jęczmienia. Zawartość alkoholu 5,6% objętościowo.

Fortuna Śliwkowa jest najmłodszym dzieckiem browaru z Miłosławia. Powstało z połączenia ciemnego piwa z sokiem śliwkowym. To niezwykłe połączenie zaowocowało aromatami tegoż właśnie owocu z akcentami madery, piernika i rodzynek. Subtelna goryczka będąca efektem użycia słodu palonego przełamana jest delikatną owocową kwasowością. Zawartość alkoholu 5,3% objętościowo.