Miloslaw_kolor_front_1000x554-je

FORTUNA LOGO WYBRANE 2013-08Browar Fortuna z Miłosławia.

Historia browaru w Miłosławiu sięga 1889r., kiedy to lokalny przedsiębiorca Władysław Rabski postanawia przeciwstawić się germanizacji Prowincji Poznańskiej i otwiera całkowicie polskie przedsiębiorstwo. Niestety, dziesięć lat później browar poddany zostaje zlicytowany. Kolejnym jego właścicielem zostaje Stefan Gołacz. Jednak i jego zarządzanie browarem nie należy uznać za długotrwałe. W 1904r. właścicielem zakładu został poznański przedsiębiorca Antoni Duchowski. W 1939r. zakład znalazł się pod zarządem niemieckim. Po II wojnie światowej browar upaństwowiono. Do lat 90. XX wieku należał do Wielkopolskich Zakładów Piwowarskich w Poznaniu. W 1995r. browar odzyskali spadkobiercy przedwojennych właścicieli. Po dwuletnim remoncie w 1997r. zakład wznowił działalność. W tym samym roku została powołana spółka Browar Fortuna Sp. z o.o. W 2006r. produkowane w browarze piwo Fortuna Czarne zostało wpisane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na polską Listę Produktów Tradycyjnych. W 2011r. Browar Fortuna nabyła polsko-belgijska spółka IBG DWA Sp. z o.o. S.K.A. Nowy inwestor planuje rozbudowę i modernizację zakładu. Jednocześnie inwestycją tym towarzyszą zmiany w ofercie browaru. Z rynku zniknęły Smoki, za to pojawiły się nowe marki: Miłosław i Fortuna. Najnowszą koncepcją browaru stają się piwa w stylu belgijskim pod marką Komes.

fortuna cała

Miłosław Pszeniczne – ciemne piwo typu Hefe-Weizen, Miłosław Pilzner – jasne piwo pils, Miłosław Koźlak – piwo typu Bock, Miłosław Marcowe – piwo typu Märzen i Miłosław Niefiltrowane.

 

Fortuna Czarne – piwo ciemne dosładzane, Fortuna Czarne Miodowe – piwo ciemne miodowe i Fortuna Wiśniowa – piwo z dodatkiem soku naturalnego z wiśni.

image001

Komes Porter – styl porter bałtycki Komes Podwójny Ciemny – piwo typu Belgian Dubbel Komes Potrójny Złoty – piwo typu Belgian Tripel komes_butelki_kielichy_range Najnowszą, tegoroczną inwestycją przedsiębiorczego właściciela browaru w Miłosławiu jest zakup warzelni piwa grodziskiego. Celem tej inwestycji uruchomienie, a tym samym wskrzeszenie najsławniejszego, polskiego piwa – Godzisza.

image003