O restauracji

Restauracja Galicja znajduje się w centrum handlowo-usługowym Manufaktura, w alejce przy Pałacu Poznańskiego prowadzącej do ulicy Ogrodowej.

Powstała z zamiłowania właścicieli do podróży jak również dobrej kuchni. Swoją nazwę wzięła od terenów Austro-Węgier, Ukrainy i Polski, które niegdyś były zwane Galicją.

W lokalu znajdują się dwa poziomy. Pierwszy poziom ma charakter kuchni galicyjskiej mieszczańskiej, dominują tu wzorzyste materiały oraz piękne białe zazdrostki, a także oryginalny piec kaflowy.

Drugim poziomem jest przepiękna ceglana piwnica. Ciche i przytulne ceglane wnętrze w połączniu z surowym drewnem sprzyja dłuższym spotkaniom w gronie przyjaciół jak również spotkaniom biznesowym. Odpocznij od zgiełku miasta w ceglanej piwnicy naszej restauracji.

Ciekawostką jest fakt, iż wszystkie drewniane elementy naszego wystroju zostały wykonane przez galicyjskich rzemieślników.

 

Mamy pierwszą w manufakturze i największą w Łodzi piwnicę z zachowanymi zabytkowymi cegłami.

Dysponujemy największą powierzchnią w Manufakturze – jednorazowo przyjmiemy ponad 400 osób – 100 na parterze, ponad 200 w piwnicy i 100 w ogródku!