I Krakowski Festiwal Piwa w Zabierzowie.

krakowski festiwal logo

Logo festiwalu.

Bractwo Piwne Towarzystwo Promocji Kultury Piwa zaprasza na I Krakowski Festiwal Piwa. Jest to nowa i kolejna inicjatywa w naszym kraju, której głównym celem jest szerzenie szeroko pojętej kultury piwa.

Festiwal ten odbędzie się w dniach 23-25 maja na Błoniach Zabierzowskich pod Krakowem (w pobliżu lotniska w Balicach).

Udział w tym przedsięwzięciu, którego jesteśmy partnerem, zapowiedziało kilkadziesiąt podmiotów związanych z produkcją i dystrybucją piwa w naszym kraju (browary regionalne, rzemieślnicze, kontraktowe i restauracyjne, ale i nie tylko).

Nie zabraknie również licznej gamy imprez towarzyszących (bicie rekordu Guinnessa na najdłuższy szaszłyk, I Bieg po Smocze Jajo, giełda briofilów…).

Dla wielbicieli piwowarstwa domowego PSPD (Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych) przygotowało kilkuetapowy pokaz warzenia piwa. Dla zaawansowanych  tym tematem zorganizowano Konkurs Piw Domowych, który zostanie przeprowadzony w 4 kategoriach (American Amber Ale, Roggenbier, German Pilsner i Golden Ale/English Summer Ale).

krakowski festiwal baciary

Zespół „Baciary” Gwiazdą Wieczoru.

Impreza adresowana jest nie tylko dla wielbicieli złocistego napoju, ale dla całych rodzin. Najmłodsi będą mieli możliwość odwiedzenia prawdziwego średniowiecznego fortu z rycerzami i małego, wesołego miasteczka. Nie zabraknie, gier, zabaw i konkursów sprawnościowych. Dla szukających mocniejszych wrażeń będzie możliwe wygranie lotu balonem na uwięzi.

Dla miłośników domowego gotowania przygotowano pokazy kulinarne.

Oddzielną atrakcją adresowaną do smakoszy będzie jarmark produktów regionalnych.

Festiwal, stanowiący swoistą biesiadę, muzycznie okraszą Gwiazdy Wieczoru. Wieczorem będzie można uczestniczyć w pokazie sztucznych ogni.

PLAKAT_B1_podgląd