Smaki Galicji – kolacja degustacyjna z Robertem Makłowiczem

Robert Makłowicz w Galicji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z wielką przyjemnością zapraszamy na wyjątkową kolację połączoną z degustacją win, którą w restauracji Galicja poprowadzą Robert i Mikołaj Makłowicz.

Menu naszej restauracji inspirowane jest kuchnią terenów dawnej Galicji. Obok tych specjałów nasi goście znajdą szeroki wybór europejskich win z oferty WINO Makłowicz, wyselekcjonowanych osobiście przez Roberta Makłowicza – znanego dziennikarza i podróżnika kulinarnego oraz Mikołaja Makłowicza – sommeliera i miłośnika win.

Nasza kolacja degustacyjna będzie doskonałą okazją do spróbowania zarówno galicyjskiego jedzenia, jak i win. W menu znalazło się 6 dań i 6 odpowiednio dobranych trunków. O wszystkich opowiedzą Robert i Mikołaj Makłowicz. Będzie można dowiedzieć się więcej o samych winach, winnicach, w których powstają i ludziach, którzy je tworzą.

W trakcie kolacji podane zostaną:

Pikantny śledź marynowany w przyprawach korzennych i winie podany na pierniku z kwaśną śmietaną
Solianka – tradycyjna zupa ukraińska z trzech rodzajów mięsa, z oliwkami, kaparami, ogórkiem konserwowym, śmietaną i cytryną
Pierogi z cielęciną z sosem z szyjek rakowych i borowików
Pućki wołowe w sosie wiśniowym
Gulasz z jelenia z kurkami, papryką, cukinią i cebulą
Beza z sosem angielskim i kremem na bazie mascarpone, podana z musem z czerwonych owoców i malinami

Degustacja odbędzie się 18 października 2018 r. o godzinie 19.00.
Koszt udziału wynosi 150 zł od osoby.

Bilety można kupić w restauracji Galicja. Rezerwacji dokonywać można też mailowo pod adresem: biuro@galicjamanufaktura.pl oraz telefonicznie pod numerem: 42 630 88 55.

Serdecznie zapraszamy!